Május 14-én kezdődött Egyesületünk tavaszi programsorozata online, mivel a Régi Zsinagógában még nem tudunk nézőket fogadni. A programsorozatban az egyszeri, csak erre az alkalomra, a Régi Zsinagógában felvett produkciók mellett színházi és zenei különlegességek is helyet kaptak.A közvetítéssorozat egy ősbemutatóval, Zsigó Anna és Szabó Zoltán Tiprás című darabjával indult, amelynek főszereplője egy harmincas értelmiségi, aki nem az otthonában, a családjával, hanem egy kocsmában éli az életét.
Május 17-én egy Szegedhez sok szállal kötődő apa-fia produkciót láthat közönségünk: Darvasi László író és fia, Darvasi Áron színész-rendező közösen jegyzi a bemutatás előtt álló Madárhegy című drámát, egy költői köntösbe bújtatott maffiatörténetet, melyből Darvasi Áron olvas fel a Régi Zsinagógában.
Május 20-án is Szegedre fókuszálunk: a Fekete péntek - apokaliptikus operett egy olyan zenei performansz, ami Orcsik Roland Szegeden élő, számos irodalmi díjjal kitüntetett vajdasági költő, műfordító, irodalomtörténész Fekete péntek című poémáját ismerteti meg a nézőkkel a vadonatúj szegedi zenei formáció, a Legaljas rendhagyó és izgalmas interpretációjában.
Május 23-án jön a Mihaela-ügy, az SZFE hallgatóinak formájában és tartalmában is a szorongató jelenre reflektáló interaktív színházi társasjátéka Gianina Cărbunariu Tigris című drámája nyomán. A Zoom felületen, élőben zajló események során egy elszökött tigrist keres egy kisváros lakossága (köztük a nézők), valamint a helyi média.
Május 25. is Szegedé és a fiatal alkotóké: a 2017-ben alakult Törzsasztal Műhely Az arc holdfogyatkozásai című zenés felolvasóestjét közvetítjük, szintén a Régi Zsinagógából, amin a szegedi íróműhely figyelemre méltó fiatal alkotóinak műveiből kaphatnak ízelítőt a nézők.
Május 28-án a Szegedi Nemzeti Színház Bukowski-rajongó tagozata, a BukowsKick – azaz Bánvölgyi Tamás, Tóth Ádám és Hajdú Róbert – mutatkozik be első előadásával, a Vissza a feladónak! című önéletrajzi roadmovie-val, amit Bukowski Posta című regény ihletett.
Május 29-én Gryllus Samu zeneszerző és Brina Stinehelfer rendező interaktív dokumentarista kamaraoperájának előadásán vehetnek részt a nézők. A Túszopera az 1973-as balassagyarmati túszdráma eseményeit és az akkori társadalmi reakciókat járja körül egy különleges online felületen, a közönség aktív részvételével.
Június 2-án Az órák című monodrámát közvetítjük, amelyet Michael Cunningham azonos című regénye alapján a tehetséges drámaíró és rendező, O. Horváth Sári állított színpadra Kónya Merlin Renátával.
Június 4-én az Andaxínház Alkotócsoport Arcból arcba című produkcióját mutatjuk be Petri György verseivel. A zenés versrobbanás felolvasószínházi verzióját a 30. THEALTER fesztiválon láthatták a szegedi nézők.
Június 8-án a szegedi Solis Consort Régizenei Műhely Vivaldi a köbön! című koncertjét láthatják nézőink, amely különleges zenei csemegének ígérkezik, hiszen az elhangzó darabokat historikus hangszereken, eredeti hangolásban hallhatja a közönség.
Június 11-én közvetítjük a Kettőspont Színház & Spirituális Ügynökség Gyakorlatok a megsemmisülésre (Likvidátor előjáték) című egyszeri és megismételhetetlen produkcióját, egy előtanulmányt a budapesti alkotócsapat Likvidátor, a felszámoló című kortárs moralitásjátékához.
A tavaszi online Túlélősó zárásaként pedig június 14-én egy különleges, helyspecifikus performanszt láthatnak a nézők, amelyet Monokróm – Performansz a Régi Zsinagóga terére címmel hoz létre Gergye Krisztián és Téri Gáspár.
A jegyvásárlási és a streameléssel kapcsolatos tudnivalók megtalálhatóak az előadások ismertetőiben.