A szegedi Régi Zsinagógát 1843. május 19-én avatták fel, tavaly volt 180 éves. Az épület túlélte az 1879-es árvizet, de hamarosan kicsinek bizonyult és a hitközség egy jóval nagyobb zsinagóga építése mellett döntött: ez lett a szomszédos Új Zsinagóga, amit 1903. május 19-én avattak fel. Ezt követően a szegedi zsidóság a Régi Zsinagógát csak ritkán használta, a 2. világháború után megfogyatkozott közösség pedig 1977-ben eladta az épületet az akkori városi tanácsnak.
Egyesületünk bő 30 éve, 1992 óta működteti befogadószínházként az épületet, kezdetben csak a THEALTER nemzetközi színházi fesztiválunk egyik helyszíneként, majd hamarosan tavaszi és őszi előadó-művészeti programjaink alkalmával is.
A szeptember 21-én, szombaton, és 22-én, vasárnap 18.30-kor kezdődő vezetett épületbejáráson megismerhetitek a Régi Zsinagóga történetét és a közös történetünket, mesélünk Egyesületünk tevékenységéről, bekukkanthattok a kulisszák mögé, sőt, néhány különleges dokumentumot és fotót is láthattok majd.
http://oroksegnapok.gov.hu *
www.facebook.com/oroksegnapokA belépés díjtalan!
A program hossza: 60 perc